וילונות טבעיים

 

מכניסים את הטבע הביתה: וילונות מבדים טבעיים

 המגמה הירוקה מתלבשת גם על הבית והיום תוכלו לעצב את הבית עם וילונות יפהפיים מבדים טבעיים כמו פשתן ויוטה  

אם אתם מחפשים לשדרג את עיצוב הבית ועל הדרך גם לדאוג לסביבה ירוקה – הפתרון עבורכם הוא וילונות מבדים טבעיים כמו יוטה ופשתן. מדובר בבדים 100 אחוז טבעיים המופקים מצמחים טבעיים וידידותיים לסביבה.

וילונות פשתן

קצת על פשתן: בד פשתן נארג מסיבי צמח הפשתן. הפשתן נחשב לבד איכותי ועמיד מאוד הודות לסיבים ארוכים. השימוש בבד פשתן בתחום הטקסטיל הוא לא חדש – מצעים מפשתן היו מתנת חתונה פופולרית מאוד בעבר, וכיום אפשר למצוא אותו גם בתחום הווילונות.

לפשתן יתרונות רבים בתחום הטקסטיל: הוא בעל סיבים ארוכים וחלולים המאפשרים זרימה של אוויר וספיגת לחות, והוא אנטי אלרגני – יתרון גדול כשמדובר בבדים שעוטפים אותנו בבית. בנוסף, בד הפשתן בעל מרקם רך ונעים ונתפס אצל רבים כיוקרתי.

כדאי לדעת:  בדי הפשתן מתאימים לכל סוגי וילונות ההסטה ולווילונות רומים. השימוש השכיח ביותר הוא בפשתן שקוף בצבעים לבן, בז', אפור ושמנת.

 וילונות יוטה

קצת על יוטה: את היוטה מפיקים מצמחים מסוג מלוכיה והוא אחד הסיבים הטבעיים הזולים ביותר המשמשים להכנת בדים (בעיקר לאריזות כותנה גולמית, הכנת שקים ובדים גסים לשימושים שונים).

עם התרחבות הטרנד הירוק והמודעות לשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה – נכנס השימוש בסיבי היוטה גם לתחום עיצוב הבית בדמות שטיחים, כיסויים שונים, מושבי כיסאות וגם וילונות.

כדאי לדעת: בד היוטה הוא בד רשתי, הוא אינו יכול לשמש כהאפלה ולכן הוא מתאים יותר להצללה חלקית ומקובל יותר בווילונות גלילה ובווילונות רומאים.  

וילונות מבד כותנה

קצת על כותנה: כותנה היא חומר הגלם המועדף לייצור בדים מזה אלפי שנים. הכותנה הוא סיב רך הצומח סביב זרעי צמח הכותנה וממנו טווים חוטים ואורגים את הבד. בד הכותנה הוא רך ונעים למגע, נושם, גמיש ועמיד לאורך זמן. תכונות אלה הפכו אותו לחומר המרכזי בתעשיית הטקסטיל, בעיקר חולצות, אבל היום אפשר למצוא אותו גם במוצרי הטקסטיל המשמשים לעיצוב הבית – בין היתר גם וילונות.

כדאי לדעת: מגוון הווילונות מבד כותנה הוא רחב במיוחד ואפשר למצוא אותו בכל סוגי הווילונות ובכל הצבעים. וילונות כותנה נחשבים לאיכותיים במיוחד. הגמישות של הכותנה מאפשרת פתרון הצללה לכל סוג וגודל חלון, הם קלים לתחזוקה ועלותם נמוכה יותר מבדי הפשתן והיוטה לדוגמה.

 

קטגוריות