פרקטים

בס"ד

 כל מה שכדאי לדעת על פרקטים

בעבר נחשבה רצפת פרקט בבית ליוקרתית ולכזו המיועדת רק לבעלי ממון, אך בשנים האחרונות אפשר למצוא אותה ביותר ויותר בתים. היא יפה ומשדרת חמימות נעימה לצד יוקרה קלאסית – אבל לפני שאתם בוחרים להכניס אותה הביתה כדאי שתדעו כמה דברים חשובים

כיום קיים מבחר רחב של פרקטים מחומרי גלם שונים, דוגמאות וצבעים – כל אלה יקבעו גם את מחיר הפרקט (למ"ר).

חומר הגלם העיקרי (והיקר יותר) הוא עץ מסוגים שונים כגון אלון, אגוז, מהגוני, דובדבן ועוד. עלות פרקט מעץ עומדת על 200-500 ₪ למ"ר.

פתרון זול יותר הוא פרקט סינתטי – למינציה – המבוסס לרוב על סיבית דחוסה ((HDF עם ציפוי בעל מראה וטקסטורה המדמים עץ טבעי. עלותו עומדת על 40-100 ₪ למ"ר.

ויש גם פרקט PVC המדמה פרקט טבעי, עמיד במים וקל לניקוי. הוא מודבק על גבי ריצוף קיים ומתאים לחללים גדולים וקטנים.

טווח המחירים של הפרקטים רחב מכיוון שהוא מושפע גם מארץ מוצאו של העץ, ומסוג ומאיכות הגימור. פרקט עץ מלא יהיה מן הסתם היקר ביותר (המחירים לא כוללים התקנה).

ומה לגבי תחזוקה?

כל סוגי הפרקטים דורשים תחזוקה מיוחדת. פרקט עץ, במיוחד פרקט עץ מלא, יש לנקות בחומרים ייעודיים. רבים מהפרקטים לא עמידים במים ויש לנקות אותם במטלית לחה וכמובן להיזהר משריטות העלולות להיגרם מהזזת רהיטים.

פרקט עץ ניתן לחידוש על ידי ליטוש. פרקט למינציה לרוב יהיה צורך להחליף בתוך כמה שנים. היום אפשר למצוא גם פרקטים עמידים במים וכאמור פרקט PVC הקלים יותר לתחזוקה.

באיזה חדרים כדאי להתקין פרקט?

אופייה של רצפת הפרקט המשדרת חמימות ונעימות הופכת אותה לפופולרית מאוד בחדרי שינה, בחדרי ילדים ובסלונים. אבל עם הזמן, כאשר החלו לייצר כאמור פרקטים עמידים במים, הם נכנסו גם למטבחים ולחדרי רחצה.

באיזה צבעים מגיעים הפרקטים?

כמו כל טרנד שמתפתח, גם בתחום הפרקטים התאימו עצמם לדרישות הקהל ואם בתחילה היו רק פרקטים בגווני חום-עץ שונים, הרי היום אפשר למצוא גם פרקטים אפורים ולבנים.

ומה לגבי התקנה?

התקנת פרקטים גם אם נחשבת לפשוטה יחסית, דורשת דיוק רב. ישנן שיטות שונות להתקנה – הדבקה על פני הריצוף הקיים או מסמור (מתאימה רק במקרה של רצפת עץ קיימת ופרקט עץ מלא).

התקנת פרקט למינציה נעשה בשיטה צפה – בדומה להרכבת פאזל.

ניתן להתקין פרקט באופן עצמאי באמצעות הדרכה, אך אם מדובר בשטחים גדולים מומלץ להשתמש באיש מקצוע.

בדקוסנטר תוכלו להתרשם ממבחר הפרקטים של חברת קרונוטקס (KRONOTEX), תוצרת גרמניה  ולקבל ייעוץ מקצועי ושירות התקנה.

לפרטים נוספים ולתיאום פגישה: 074-7011811 (רב קווי),

אולם התצוגה: הפטיש 6, נס ציונה

 

google-site-verification: google414ae4cd91b39bb7.html