עשו זאת בעצמכם

 

 

במו ידיכם

איך בוחרים וילון? כיצד מוודאים שקנינו מוצר איכותי במחיר משתלם? ואיך מרכיבים וילון לבד? זה הזמן לעשות זאת בעצמכם (וגם לקבל עסקה משתלמת במיוחד - ראו בסוף הכתבה)

 איך בוחרים וילון?

1. קולעים למטרה: החליטו לאיזו מטרה אתם צריכים את הווילון

הצללה, האפלה או לדקורציה בלבד. מטרת הווילון תקבע לרוב את סוג הבד וגם את סוג הווילון. לדוגמה: במשרד נרצה להשיג תאורה מקסימלית לעבודה אפקטיבית (וגם לחיסכון בחשמל) אבל גם נרצה שתהיה לנו אפשרות להאפלה בעת הקרנת מצגת. לשם כך נצטרך וילון שיוכל לענות לנו על שני הצרכים האלה. בחדר של הילדה, למשל, נרצה וילון שישמש בעיקר לדקורציה ולכן נחפש וילון בגוון ובלוק ספציפיים שישלימו את הקו העיצובי שבחרנו.

2. מי שעומד מצדדיי: בררו מהן האפשרויות של איסוף הווילון

למעלה-למטה, לצדדים, ידני או חשמלי. אפשרויות האיסוף של הווילון יהיו תלויות בסוג ובגודל החלון והן ישפיעו במידה רבה על נוחות וקלות התפעול שלו. לדוגמה: בפתח גדול מאוד כמו בסלון, לרוב נבחר בווילונות מבד שיהיה יותר נוח וקל להסיט אותם לצדדים – באופן ידני או חשמלי. בחלונות שנפתחים למעלה (קיפ) או הצידה - יתאים וילון שמוצמד למסגרת החלון (כמו וילון דואט) שלא מפריע לפתיחת החלון.

3. קל וחומר: תבדקו איזה סוג וילון מתאים לצורך שלכם

בד, אלומיניום, PVC, חומר טבעי, נייר וכדומה. סוג החומר יקבע את רמת התחזוקה של הווילון (חלק מהבדים ניתנים לכביסה, PVC ניתן לניגוב וכדומה) וכן את רמת העמידות והחוזק שלו. מומלץ להתאים את החומר לחלל שבו נמצא הווילון. בחדר ילדים למשל מומלץ לשים וילון מבד עמיד שניתן לכבס, משום שהילדים מטבעם עשויים ל"שחק" איתו וללכלך אותו יותר. בחלל המטבח הרווי באדים ובשומנים נעשה שימוש בווילון מרשת שניתן לניגוב. החומר יקבע במידה רבה גם את הלוק שאותו נרצה להשיג – וילון מאלומיניום יעניק מראה תעשייתי/טכנולוגי, וילון מעץ יעניק מראה טבעי וכפרי. מומלץ לשלב בין ההיבט הפרקטי להיבט העיצובי.

 

איך מוודאים שקנינו מוצר איכותי במחיר משתלם?

זול זה יקר ויקר זה זול? לא תמיד. ההמלצה שלנו היא לבדוק מהי התמורה עבור המחיר שאתם משלמים. זו תהיה הדרך הנכונה ביותר להשוות אם קניתם נכון – אם קיבלתם מוצר איכותי במחיר משתלם או אם שילמתם בזול תמורת מוצר לא איכותי. השוואת מחירים במקרה של קניית וילונות היא די פשוטה ואף נדרשת - כמה יעלה לנו וילון מבד מסוים ובגדול מסוים? אבל כאן נכנס גם מרכיב השירות, שהוא לא פחות חשוב ממחיר המוצר עצמו ואותו לעתים קשה להשוות - אלא בדיעבד. לכן כבר בתהליך הראשוני של הבדיקה ודאו מה כולל השירות – תפירה? התקנה? תיקונים? אחריות? מי בדיוק נותן את השירות?

שירות אישי ומקצועי – כשהוא באמת טוב – שווה הרבה כסף וזמן.

ומה עם חלקי חילוף? קניתם את הווילון שרציתם? איזה כיף. אבל מה קורה אם החוט שאוסף את הווילון כלפי מעלה נקרע או שהמנגנון החשמלי תקוע. חשוב לוודא בעת הקנייה שיש אחריות על הווילון ועל כל מרכיביו ושניתן להשיג את כל חלקי החילוף במקום שבו רכשתם את הווילון. אתם לא רוצים לבזבז את זמנכם בחיפושים ואתם בטח לא רוצים להיתקע עם וילון לא תקין יותר מדי זמן.

 

איך מרכיבים וילון לבד?

לפני שנגיע לחלק המעשי צריך קודם כל למדוד את גודל הווילון הרצוי.
כדאי לדעת: אופן המדידה יהיה שונה בווילונות בד ובווילונות גלילה.

בווילונות בד

מודדים את רוחב וגובה החלון שאותו רוצים לכסות בווילון, כאשר המידות לוקחות בחשבון את מיקום החלון ביחס לקיר (האם הוא חלון פינתי או ממוקם באמצע הקיר), את אופן איסוף הווילון (לצד אחד או שניים), ואת כמות הבד שנרצה להשאיר באיסוף הווילון כאשר הוא פתוח.

איך מודדים את רוחב הווילון? בווילון שנפתח לשני צדדים - לרוב נחלק את רוחב הווילון שווה בשווה בשני צידי החלון ונוסיף עוד כ-5 עד 20 ס"מ מכל צד. בווילון שנפתח לצד אחד - המידה תהיה תלויה בכמות הבד שנרצה להשאיר באיסוף - כדי שכל החלון יהיה חשוף .

איך מודדים את אורך הווילון? לווילונות בד יש מסילה שאותה מרכיבים על הקיר (כ-10-5 ס"מ מעל החלון) או על התקרה – אם רוצים שהווילון יהיה תלוי מהתקרה.

מידת אורך הווילון תהיה תלויה בגובה המסילה.

אם נרצה וילון שיסתיים מתחת לחלון – נוסיף 5-15 ס"מ לגובה שמדדנו מהמסילה ועד לחלון – יש לשים לב אם קיימת מגבלה כמו אדן חלון רחב במיוחד או רהיט שעומד מתחת לחלון.

אם נרצה וילון שירד עד לרצפה – נפחית 2-1.5 ס"מ ממידת הגובה מהמסילה עד הרצפה כדי שהווילון יהיה תלוי בצורה יפה ולא ישתפשף ברצפה.

בחלון גדול כמו ויטרינה או יציאה למרפסת או לחצר – מומלץ לכסות את כל הוויטרינה (ולקחת בחשבון את מקום האיסוף של הווילון).

כדאי לדעת: לאחר מדידת הגובה והרוחב הרצויים – איש המקצוע ידע לחשב את כמות הבד ואת התפירה המתאימה לווילון שבחרתם.

 

וילונות גלילה

וילונות גלילה הם וילונות בד הנגללים על גבי צינור או לתוך קסטה. בקבוצת הווילונות האלה נכללים: וילון זברה, וילון לייט סקרין, וילון תריס סטרייפ, ווילון סטרייפ סאן.

כדי למדוד רוחב וגובה של וילון גלילה כדאי לדעת: מנגנון הגלילה או הקסטה רחבים בכ-3-6 ס"מ מהבד - והם שיקבעו את רוחב הווילון. לדוגמה: אם תזמינו וילון רומאי ברוחב 106 ס"מ - תקבלו בד ברוחב 102-99 ס"מ.

.וילונות גלילה ניתנים לשליטה בגובה

וילונות הצללה

בווילונות הצללה מסוג רומאי/ ונציאני / דואט /פליסה / מיקדו - מידות הווילון (רוחב וגובה) הן מידות נטו - כלומר כאשר הווילון סגור הוא מכסה את כל החלון.

איך מודדים וילון ורטיקלי?

וילון ורטקלי הוא וילון רצועות בד קשיחות השכיח בעיקר בחלונות גדולים ובוויטרינות ולכן הוא דורש התייחסות נפרדת.

וילונות ורטיקליים מוסטים הצדה ולכן מידת הרוחב צריכה להיות  מדויקת לפי רוחב החלון/ הוויטרינה.

את מידת הגובה יש למדוד מגובה המסילה ועד לחלק התחתון שאותו אנו רוצים שהווילון יכסה. במקרה של וילון ורטיקלי המיועד לכסות חלון עד לרצפה - מומלץ להוריד כ-2 ס"מ בגובה בכדי שהווילון לא ישתפשף ברצפה וגם כדי להשאיר רווח לתופעת מתיחת הבד המתרחשת לאורך זמן.

 ,ולסיוםאיך מרכיבים את הווילון?

אם אתם לא ממש מאותגרים מבחינה טכנית אז ההרכבה היא החלק האחרון והקל.
רוב מוצרי הווילונות (גם וילונות בד וגם וילונות גלילה) מגיעים עם מחברי מגע מהירים לחיבור ולניתוק על ידי ווים ותפסנים.

כל שנותר לכם הוא לחבר את המוצר לקיר בהתאם לגובה הרצוי ובהתאם למנגנון /מסילה.

מוכנים לבחור וילונות? תפרנו בשבילכם עסקה משתלמת במיוחד: 10% הנחה ברכישת וילונות בסכום כולל של יותר מ-3,000 ₪ וייעוץ אישי בבית – חינם.

לפרטים נוספים ולתיאום פגישה: 074-7011811 (רב קווי)

אולם התצוגה: הפטיש 6, נס ציונה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תצוגה 4 8 12 מוצרים בעמוד

וילון תריס זברה

הינו וילון גלילה בד כפול הנותן לנו את האופציה לקבוע את האפשרות ההצללה (חסימת השמש) של החדר ע"י השילוב בין פס הבד האטום לשמש ולבין פס הרשת שמחבר בין הפסים האטומים .
₪ 340.00

זברה קלאס סט' 140

וילון תריס זברה קלאס סטנדרט' במידות סטנדרטיות הינו וילון גלילה בד כפול הנותן את האפשרות לווסט בין פס אטום לראייה לבין פס שקוף וע"י כך לשלוט בכמות השמש
₪ 150.00

זברה קלאס סט' 160

וילון תריס זברה קלאס סטנדרט' במידות סטנדרטיות הינו וילון גלילה בד כפול הנותן את האפשרות לווסט בין פס אטום לראייה לבין פס שקוף וע"י כך לשלוט בכמות השמש
₪ 150.00

זברה קלאס סט' 180

וילון תריס זברה קלאס סטנדרט' במידות סטנדרטיות הינו וילון גלילה בד כפול הנותן את האפשרות לווסט בין פס אטום לראייה לבין פס שקוף וע"י כך לשלוט בכמות השמש
₪ 150.00

תריס ונציאני 25 מ"מ אלומניום למ"ר

וילון תריס ונציאני הינו תריס בעל שלב הנאספים כלפי מעלה וכאשר השלבים מורדים ומכסים את החלון ניתן לצודד אותם בכדי לשלוט ברמת האור / ההצללה עיקר השימוש במוצר הוא בשלב אלומניום 25 מ"מ רוחב שלב ובעיקר נראה אותו במשרדים
החל מ ₪ 150.00

תריס ונציאני 35 מ"מ עץ מלא

וילון תריס ונציאני הינו תריס בעל שלב הנאספים כלפי מעלה וכאשר השלבים מורדים ומכסים את החלון ניתן לצודד אותם בכדי לשלוט ברמת האור / ההצללה
₪ 650.00 ₪ 540.00

תריס ונציאני 35 מ"מ עץ מלא למ"ר

וילון תריס ונציאני הינו תריס בעל שלב הנאספים כלפי מעלה וכאשר השלבים מורדים ומכסים את החלון ניתן לצודד אותם בכדי לשלוט ברמת האור / ההצללה
₪ 650.00 ₪ 520.00
google-site-verification: google414ae4cd91b39bb7.html